Opinie uczestników warsztatów

Bardzo dziękujemy za opinie!

Z pozdrowieniami i podziękowaniami dla wszystkich uczestników :-)

Prowadząca warsztaty Sonia Szramek-Karcz wraz z zespołem NNB (www.NNBproject.eu).

10 przemyśleń nt. „Opinie uczestników warsztatów

 1. Warsztaty pełne wrażeń! Sonia podejmuje tematy, które dla wielu ludzi są zamknięte w starej szafie, nieodkurzane, pokryte mitami i stereotypami. Człowiek może porozumiewać się w wielu językach, to możliwe. Już Apostołowie dostali taką szansę, wątpię że Bóg ograniczył się tylko do tej 11 stki. Sonia wkopuje się w tajniki ludzkiego umysły i udowadnia że jest możliwe przemawiać w wielu miejscach na Świecie tak żeby cię rozumieli.

  dziękuję za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 2. Większość z nas uczyła się jakiegoś języka obcego i zastanawiała się dlaczego to takie trudne, żmudne itd. Chcemy umieć porozumiewać się z ludźmi „mówiącymi inaczej” ale jakoś bardzo ciężko nam to przychodzi. Tymczasem okazuje się, że można to zrobić łatwo i bezstresowo – nasze dzieci mają taką szansę przy naszej niewielkiej pomocy.
  Nie jestem „językowcem”, byłam na warsztatach i bardzo dużo mi to dało. Ciekawie, mądrze, wesoło i daje do myślenia! Warto!

 3. Warsztaty, na których byłam to spotkanie z „inną rzeczywistością”. Wszędzie -niestety-w przedszkolu, szkole, często też w domu „oceniamy” nasze dzieci. Dzieci po początkowej euforii zwyczajnie przestają cieszyć się taką „pochwałą”. Zniechęcają się, gdy coś im nie wyjdzie (a w szkole każde potknięcie to gorsza ocena =większe zniechęcenie dziecka). Okazuje się, że „nauka” języka obcego nie jest wcale trudna. Każdy tylko musi znaleźć swój rytm i …no właśnie warto pójść na warsztaty, żeby dowiedzieć się jak możemy pomóc naszym dzieciom w przyswajaniu otaczających nas wkoło jezyków innych niż nasz ojczysty:-))
  Sonia to osoba pełna optymizmu, pozytywnej energi i dobrych emocji. Zna się na tym co robi, a przede wszystkim kocha to i dlatego warsztaty są pełne pasji.

 4. Warsztaty Pani Sonii dotyczą tematów mi bliskich, gdyż związałam swoje zawodowe życie z językami obcymi. Nigdy jednak nie przypuszczałam, że ich nauka może być tak prosta i przyjemna, szczególnie jeśli chodzi o nauczanie dzieci. W trakcie spotkania informacje przekazywane są w bardzo ciekawy sposób przy użyciu konkretnych przykładów i sytuacji z życia, a każdy uczestnik może brać udział w dyskusji, dodatkowo rozwiewając swoje wątpliwości. Polecam każdemu, kto uczył się lub chce się uczyć języka obcego.

 5. [komentarz Julity z wpisu pod postem:] wszytko jest fajne, my jesteśmy fajni, prowadząca wykłady jest fajna, atmosfera też jest fajna a warsztaty sa nawet fantastyczne , … dlatego domagam się nowych fajnych wykładów, nie jestem dzieckiem, nie mam dzieci, nie jestem nauczycielem i niestety nie mogę nic dla siebie znaleźć w kalendarzu warsztatów :) proszę o więcej wykładów !! ( to chyba powinna być melodia dla uszu wykładowcy :D)

  1. Dziękuję za motywację do poszerzenia oferty. Już „wiszą” nowe warsztaty (w tym warsztat niespodzianka). W styczniu 2015 zapraszam na „By nam się tak chciało jak nam się nie chce”. Termin podamy już wkrótce.

 6. Świetny warsztat. Ważne tematy – uczenie i uczenie się języka. W tle wątki o relacjach z dziećmi, edukacji, rozwoju i motywacji. Pani Sonia z pasją i niesamowitą energią rozmawia z uczestnikami rozwiewając wiele wątpliwości i przekładając naukę (którą się zawodowo zajmuje) na codzienność. Dziękuję;-))

 7. Warsztaty są niesamowite, wracam z nich nie tylko z nowo
  zdobytą wiedzą, ale również z ogromną dawką energii i chęci do działania.
  Z niecierpliwością czekam na kolejne warsztaty. Już wiem ,że będzie ciekawie, inspirująco i miło.

 8. Zawsze myślałam,że „by uczniowie chcieli się uczyć”,nauczyciel musi stawać na głowie. Po wtorkowych warsztatach mój pogląd na temat nauczania,motywowania,a także dyscyplinowania uczniów uległ poważnej zmianie :) Fakty,o których wspomniała dr Szramek-Karcz były dla mnie momentami szokujące i zaskakujące. To wszystko zupełnie odbiega od tego,doczego jako studentka i nauczycielka jestem przyzwyczajona,a jednocześnie tak fascynuje,że aż prosi się o sprawdzenie na własnej skórze. Już zdążyłam wykorzystać niektóre sugestie w lekcje z dziećmi i czekam na efekty:) Warsztaty są warte każdej ceny, Pani dr prowadzi je w niezwykle pasjonujący sposób,a co najważniejsze wychodzi się z nich z przekonaniem,że tego się na żadnej pedagogice/metodyce/dydaktyce nie usłyszy,a przecież warto znać kilka poglądów na ten sam temat :)

 9. Dnia 21.11.14 r. nasza Szkoła miała przyjemność gościć Panią dr Sonię Szramek-Karcz na warsztatach, których tematem byli „niegrzeczni uczniowie”. Spotkanie okazało się niezwykle ciekawe, intrygujące i inspirujące. Na uwagę zasługuje również kontakt Pani dr z uczestnikami warsztatów – jej zaangażowanie oraz wprowadzenie miłej i swobodnej atmosfery. Uważamy, że warsztaty w pełni spełniły oczekiwania uczestników i są godne polecenia. Dlatego nie pozostaje nam nic innego , jak ustalenie kolejnego terminu warsztatów ! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>