OFERTA: WARSZTATY

Warsztaty wyjazdowe:

1. „Jak pracować z naturalną motywacją dziecka, czym zastąpić system nagród i kar?”

1,5 godzinne spotkanie uświadamiające naturalne mechanizmy motywacyjne, które warto pielęgnować u dziecka oraz rozbudzić w sobie.

2. „Szczęśliwy opiekun, szczęśliwe dziecko.”

1,5 godzinne spotkanie prezentujące narzędzia służące do skutecznej relaksacji i podniesienia jakości życia dorosłego opiekuna dziecka, co przekłada się na odczuwany również przez dziecko spokój.

3. „Co oznacza wielojęzyczność?”

1,5 godzinne spotkanie prezentujące zalety wielojęzyczności oraz jej charakterystykę, rozwianie obaw rodziców dotyczących ilości języków, które dziecko może przyswajać jednocześnie, zaburzeń rozwoju czy mowy, które niesłusznie utożsamiane są z wprowadzeniem zbyt wcześnie języka innego niż natywny.

 

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat oraz materiały.

Ceny do czerwca 2017:

75 PLN netto od osoby przy grupach powyżej 10 osób

650 netto dla grupy poniżej 10 osób.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt

mailowy: sonia.szk@op.pl

lub

telefoniczny: (504 173 610).

————————————————————————————————————————————-

Wykład połączony z dyskusją „EMOCJE W CIELE”

Dnia 31 sierpnia 2016 (środa) w godz. 18:00 – 19:30. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (obok Spodka)

Jak nasze emocje odbijają się na naszym zdrowiu? Jak możemy temu przeciwdziałać? Jak pozbyć się blokad, które już powstały? Sprawdzone i proste sposoby na poprawę jakości naszego życia.

Bo wszystko zaczyna się w głowie…

Wstęp 40 PLN od osoby.

prowadzący: Tomasz Niemczyk

——————————————————————————————————————-

13 listopada 2016  17:00 – 18:30

Język angielski i francuski w akcji. Obalamy mity o nauce języków obcych, wyzwalamy drzemiące w każdym pokłady możliwości i zdolności językowych. Bez względu na wiek  czy poziom znajomości języka obcego, zasady i metody są podobne. Zabierzcie dzieci, zobaczycie jak one szybko rozumieją o co w tym wszystkim chodzi. :-)

Szczegóły w zakładce „Zwyciężyć ESBS”.

Pytania? Dzwońcie: 504 173 610, piszcie: centrum@wielojezycznosc.pl

——————————————————————————————————————————

Warsztaty wyjazdowe dla zorganizowanych grup:

Spotkania warsztatowe wokół odpowiedzi na pytania:

Młodzież gimnazjalna.  Czym jest motywacja? Dlaczego mi się nie chce, tego co inni uważają za dobre dla mnie? Jak dobrze odreagować złe emocje?

Młodzież licelana. Co mnie motywuje? Jak wybrać dalszą drogę? Gdzie i czego szukać?

Nauczyciele: Spotkania organizowane wokół tematów motywacji i napięcia wewnętrznego ciała ESBS (Skąd się bierze? Jak go nie nasilać? Jak je obniżyć?). Jak zachęcić, żeby nie zniechęcić?

Na 10 dni przed pierwszym warsztatem uczestnicy wysyłają (indywidulanie, anonimowo) prośby, oczekiwania i zagadnienia, które chcieliby poruszyć. Pozwala to na optymalne dopasowanie oferty.

 

——————————————————————————–

Wraz z zespołem www.NNBproject.eu

zapraszamy na WARSZTATY z cyklu Jakie to proste! (angielski)

8 października (czwartek), godz.18:00

.

Miejsce: SOSNOWIEC, ul. Grota Roweckiego 5, Budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, numer sali w dniu spotkania zostanie umieszczony przy recepcji.

Weź naukę w swoje ręce bez względu na wiek. Pokażemy jak się motywować, skąd czerpać czas i chęci na naukę, jak robić to efektywnie. Czym się martwić, a czym nie.

Odkryjesz swój potencjał, zobaczysz jakie to proste i przyjemne, wyjdziesz z materiałami o motywowaniu w nauce języka.

Zapraszamy dzieci i ich rodziców oraz osoby zainteresowane skutecznym uczeniem się języka. Wiek nie gra roli, dobre motywowanie nie rozróżnia wieku, ani płci  :-) .

Pokażemy motywację na przykładzie języka angielskiego. Te same zasady działają we wszystkich językach świata :-).

Warsztaty z cyklu „Jakie to proste!” pokazujące motywację w praktyce będą odbywały się cyklicznie przez cały rok szkolny i akademicki 2015/16.

Zapisy przyjmujemy mailowo:

sonia.szramek-karcz@us.edu.pl lub centrum@wielojezycznosc.pl

oraz telefonicznie: 504 173 610; Sonia Szramek-Karcz

Po mailowym potwierdzeniu zgłoszenia i wpisaniu na listę, otrzymają Państwo dane do przelewu.

Cena: 65 zł od osoby (rodzice towarzyszący dzieciom – bez opłat).

Chętnie odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

—————————————————————————————————————

Przykładowe tematy w ofercie:

Jakie to proste! (angielski, francuski, chiński)

Weź naukę w swoje ręce bez względu na wiek. Jak się motywować? Skąd czerpać czas i chęci na naukę, jak robić to efektywnie? Czym się martwić, a czym nie? Odkryj swój potencjał, zobacz jakie to proste i przyjemne. Dla dzieci i ich rodziców oraz osób zainteresowanych skutecznym uczeniem się języka. Wiek nie gra roli, dobre motywowanie nie rozróżnia wieku, ani płci  :-). Pokazujemy motywację na przykładzie języka angielskiego, francuskiego i chińskiego. Te same zasady działają we wszystkich językach świata :-).

Warsztaty z cyklu „Jakie to proste!” pokazujące motywację w praktyce będą odbywały się cyklicznie przez cały rok szkolny i akademicki 2015/16.

 

Strategie osiągania wielojęzyczności.

Zaprezentujemy i omówimy strategie, które można stosować przy wprowadzaniu języka obcego (jako drugiego, trzeciego bądź czwartego języka dziecka). Najbliższy termin 13 listopada w piątek o godz. 15:00.

—————————————————————————————————————-

NNB, czyli mówienie do dziecka w języku obcym.  Oparte o wyniki najnowszych badań (non-native bilingualism, www. NNBproject.eu), odpowiedzi na pytania dotyczące stosowania NNB , prezentacja konkretnych rozwiązań dla konkretnych sytuacji charakterystycznych przy stosowaniu NNB w rodzinie.

„Co zrobić, by dziecko MÓWIŁO w języku obcym? „ , Warsztaty dla tych, którzy zadają sobie pytania: Co i jak robić, aby dziecko nauczyć MÓWIĆ w obcym języku jeśli się go nie zna samemu? Kiedy i jak zacząć naukę? Na co uważać a czym się nie martwić? Jak dobrze i skutecznie motywować siebie i dziecko do nauki języka?

Chcę MÓWIĆ w języku obcym!”  Warsztaty dla tych, którzy zadają sobie pytania: Dlaczego wciąż nie mówię? Co, jak i kiedy robić, aby zacząć wreszcie mówić w języku obcym? Skąd na to wziąć czas? Jakie są metody nauki mówienia? Która metoda będzie dla mnie najlepszą?

By uczniowie chcieli się uczyć…  Warsztaty dla przyszłych i obecnych nauczycieli, rodziców, dyrektorów oraz właścicieli przedszkoli  i szkół, którzy zadają sobie pytania: Dlaczego klasa/grupa nie słucha,  nie chce się uczyć? Jak w praktyce stosować indywidualne podejście do ucznia? Co robić, aby utrzymać dyscyplinę przy jednoczesnym zadowoleniu uczących się? Jak prowadzić zajęcia z grupą o zróżnicowanym poziomie zaawansowania?

Mówienie do dziecka w języku obcym – mity a rzeczywistość” Warsztaty dla tych , którzy zadają sobie pytania: Czy można, mieszkając w Polsce, mówić do dziecka cały czas w języku obcym? Na jakim poziomie trzeba znać język? Jak zacząć? Jakie mogą być problemy? Na co zwracać uwagę?  Co powinno niepokoić, a co jest normalnym zjawiskiem przy tego rodzaju dwujęzyczności? Co oznacza i co warunkuje sukces przedsięwzięcia? Czy można zmieniać języki? Czy trzeba cały czas stosować tę metodę? Czy można przerwać? Czy można tym dziecku zaszkodzić?

„Dobra motywacja” . Warsztaty  dla nauczycieli poświęcone zachowaniu uczniów. Dlaczego niektórzy są niegrzeczni i nie słuchają, jak temu zaradzić? Sprawdzone i potwierdzone naukowo metody pracy z uczniami. Co ważne, nie wymagają dodatkowej pracy nauczyciela! Wręcz przeciwnie, odciążają go!

Gdy ONA i ON mówią innymi językami. Konkretne, sprawdzone i potwierdzone naukowo przepisy na zrozumienie i skuteczne komunikowanie z partnerem.

 

Zapisy przyjmujemy mailowo:

sonia.szramek-karcz@us.edu.pl lub centrum@wielojezycznosc.pl

oraz telefonicznie: 504 173 610;

Dziękujemy i do zobaczenia!

Sonia Szramek-Karcz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>