Wakacje: nauczmy dzieci korzystać z telefonów zamiast im je zabierać.

Moje starsze dziecko jest na obozie. Nikt nie zabierał tam dzieciom komórek. Dzieci są normalne, rozumieją gdy się do nich normalnie mówi. Komórki na obozie są odbierane tym, którzy nie potrafią się nimi należycie posługiwać. Trzeba nauczyć dzieci korzystania z telefonów zamiast zabierać je i wydawać na pół godziny wieczorem, żeby mogły zadzwonić do rodziców (tak praktykuje się często na wyjazdach szkolnych, wycieczkach itp.).

Rodzice, którzy zadowoleni są z odbierania dzieciom komórek, pokazują, że nie radzą sobie wychowawczo. Skoro nie potrafisz nauczyć własnego dziecka korzystania z telefonu i wyegzekwować, by nie grało na nim przy obiedzie, to co potrafisz jako rodzic? Tak jak dziecko wie, że nóżki nie służą do kopania innych a rączki do sypania pisakiem w oczy, tak ma wiedzieć do czego służą telefony komórkowe.

Jeżeli kupujesz dziecku telefon, to naucz go do czego służy. Tak jak nauczyłeś dziecko zachowania się przy stole, sprzątania zabawek i miliona innych rzeczy. Wychowawcy na koloniach i obozach z pewnością tak jak Ty uważają, że telefon nie służy do robienia głupkowatych zdjęć innym i umieszczania ich w sieci. Dlatego uczestnikom wypoczynku, którzy nie wiedzą jak się korzysta z telefonu zabiorą go, żeby rodzice mogli w domu sami uzupełnić braki wychowawcze w temacie „czym jest i do czego służy telefon komórkowy”.

 

 

Jedno przemyślenie nt. „Wakacje: nauczmy dzieci korzystać z telefonów zamiast im je zabierać.

  1. Moje dziecko też jest normalne:-) a pomimo tego na obozie, na który wyjechało są zabierane telefony komórkowe wszystkim dzieciom (bez względu na opinię i umiejętności rodzica czyli moje). Szkoda, że świadomość rodziców lub prawdomówność wychowawców jest tak niska. Dowiedziałam się, że jeżeli wiekszość się zgadza to w zasadzie nie mam nic do powiedzenia pomimo tego, że moje dziecko potrafi prawidłowo korzystać z aparatu telefonicznego. Pozostaje jedynie nadzieja, że wpis przeczyta jak największa liczba rodziców i wychowawców kolonijnych i coś ruszy w dobrym kierunku. Życzę wszystkim rodzicom i wychowawcom „świadomego wychowywania” naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>