Mutyzm Wybiórczy Młodzież i Dorośli. Grupa na FB. [teraz: ESBS]

Skąd się wzięła grupa MUTYZM WYBIÓRCZY MŁODZIEŻ I DOROŚLI na FB?

1. W  badaniach naukowych nad dwujęzycznością nienatywną (www.NNBproject.eu) zetknęłam się z wieloma stereotypami, między innymi tym, że dwujęzyczność może wywołać mutyzm wybiórczy u dziecka.

2. Wcześniej zdążyłam sprzeciwić się Pani nauczania zintegrowanego, która swoim zachowaniem doprowadzała dzieci do chorób, w tym do jąkania.

3. Pewenj nocy, zapłakana, w akcie rozpaczy, gdy w wyniku skarg na tę „nauczycielkę” i dowodów na jej skandaliczne zachowanie wobec dzieci rozpętano całą krucjatę przeciwko mnie i hejtowano na wszelkie sposoby, napisałam maila do Dawida Tomaszewskiego pracującego NOWĄ MOWĄ ®. Nawiązaliśmy współpracę, potrzebowałam skanalizować moją energię na innym polu. Dodatkowo Nienatywna NOWA MOWA leczy z jąkania małe dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły, pracowaliśmy więc poznając nawzajem swoje dziedziny.

4. W zespole NNB mamy cudowną logopedę Kamilę-Kuros Kowalską, wybitną doktorantkę i cudownego człowieka, którą poznałam przeprowadzając badania w przedszkolu dwujęzycznym. W pracy zespołu, nieocenioną pomocą służy Konstancja Fonkiewicz, rewelacyjna studentka Uniwersytetu Śląskiego.

5. Dr Maciej Wolny z Politechniki Śląskiej, wykonuje profesjonalne analizy zebranych danych.

6. Zauważyłam, że mutyzm wybiórczy ma ten sam korzeń co jąkanie… i skoro terapia NOWĄ MOWĄ jest tak skuteczna przy jąkaniu, to powinna działać przy mutyźmie wybiórczym (bez względu na wiek pacjenta).

7. No i tak, dochodzimy do diagnozy przed-terapeutycznej, po której będziemy wiedzieli czy tak faktycznie jest, czy NOWA MOWA może leczyć mutyzm wybiórczy. Jeśli tak jest, to mamy lekarstwo!

8. Ponieważ grupy wsparcia nie chciały przyjąć naszego ogłoszenia o poszukiwaniu dorosłych z MW do diagnozy, nie pozostało nic innego jak założyć własną grupę. Et voilà.

Mutyzm Wybiórczy Młodzież i Dorośli. Grupa na FB

PS. Wyniki naszych badań wymusiły zmianę nazwy grupy na FB. Teraz nazywa się: ESBS, niepłynności mowy o podłożu emocjonalnym

2 przemyślenia nt. „Mutyzm Wybiórczy Młodzież i Dorośli. Grupa na FB. [teraz: ESBS]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>