Archiwa kategorii: Warsztaty

Centrum Wielojęzyczności organizuje warsztaty dla zainteresowanych tematyką skutecznej nauki mówienia w językach obcych.

Motywacja na przykładzie angielskiego. Pierwsze zajęcia 8 października.

Chcesz zobaczyć jak bez względu na wiek można się świetnie bawić i uczyć? Jak zmotywować siebie i rodzinę do nauki angielskiego w domu? Jak sprawić, by nauka była efektywna?

Otwieramy cykl zajęć „JAKIE TO PROSTE!”. Motywacja w praktyce. Konkretne ćwiczenia na „poczucie” motywacji, zabawy językowe z motywacją. Płeć, wiek, czy znajomość języka – nie mają znaczenia.

Dlaczego nagrodami zabijamy dobrą motywację? O co chodzi w krytyce naklejek za  dobrze wykonane zadanie? Można bez kija i marchewki? Dlaczego mam nie karać jak się nie uczy? Co z wymową? Co z gramatyką? Jak to możliwe, że można chcieć samemu  uczyć się języka?

Będzie się działo. Niespodzianek nie zdradzamy, zdjęć nie zamieszczamy. :-)

Szczegóły w zakładce WARSZTATY:OFERTA

8 października 2015: warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z cyklu JAKIE TO PROSTE!

Po krótkim wstępie teoretycznym, pokażemy na Was samych jak działa dobra motywacja.

Pokażemy jak można prowadzić lekcję języka (tu:angielskiego) w grupie zróżnicowanej wiekowo, tak, by wszyscy byli zadowoleni i nauczyli się czegoś nowego bez względu na poziom znajomości języka.

To zupełnie nowa propozycaj kursu językowego. Warsztaty „JAKIE TO PROSTE! ” będą miały charakter cykliczny.

Szczegóły  w zakładce OFERTA: WARSZTATY

26 i 27 września: konferencja + warsztaty

Przygotowujemy dla Was konferencję oraz warsztaty. Miejsce: ul. Grota-Roweckiego 5, Sosnowiec.

Prelegenci na sesji plenarnej oraz w równoległych sekcjach wystąpią w sobotę, 26 września 2015.

Warsztaty dla dzieci i ich rodziców, odbęda się w niedzielę , 27 września 2015.

Będziemy obalać mity dotyczące wielojęzyczności, dwujęzyczności nienatywnej, motywacji, zaburzeń mowy, jąkania oraz mutyzmu wybiórczego.

Więcej szczegółów już 31 sierpnia.

Osoby zainteresowane otrzymywaniem na bieżąco informacji na temat konferencji i wartsztatów, prosimy o wysłanie maila na adres centrum@wielojezycznosc.pl

Do zobaczenia!

Dzieci na warsztatach. To jest to!

Dzieci są cudownymi odbiorcami treści, bardzo otwarte i chętne do współpracy. Po raz pierwszy oficjalnie zaprosiliśmy rodziców wraz z pociechami. To  był strzał w  dziesiątkę. Dlatego zmieniamy formułę warsztatów. Już 3 października (sobota) zapraszamy na warsztaty dzieci oraz rodziców i specjalistów. Na konkretnych przykładach z języka angielskiego i francuskiego pokażemy jak dobrze się motywować, co zrobić, by  chciało się uczyć  oraz jak łatwo i przyjemnie można osiągnąć wielojęzyczność.

Część druga warsztatowych pytań.

A co gdy dziecko nie chce się uczyć i odmawia powtarzania, słuchania, interakcji? Wstydzi się, jest zbyt nieśmiałe? Co gdy zdiagnozowano u niego zaburzenia słuchu? Czy to prawda, że najpierw należy opanować jeden język? Jak uniknąć frustracji i porażek? Czy Zespół Aspergera, Autyzm, lub Mutyzm Wybiórczy uniemożliwiają wprowadzenie wielojęzyczności?

Postawa otoczenia i jej rola. Jak poradzić sobie  z wrogim nastawieniem rówieśników? Na jakim poziomie należy opanować język, by móc wprowadzać kolejny?

Czy przerwy w nauce są szkodliwe? Jak często trzeba uczyć się języka, ile czasu na niego poświęcać, aby móc porozumiewać się nim swobodnie? Skąd  wziąć na to czas?

Przykładowe pytania, na które odpowiemy 28 maja. (część 1)

Kiedy i jak wprowadzać język obcy? Ile języków możemy uczyć się jednocześnie? Z czym może się to wiązać? Czego się spodziewać?  Na co uważać? Jak skutecznie motywować dziecko i siebie? Którą ze strategii przyswajania języka wybrać?  Czy można zmieniać strategie w trakcie nauki? Co to da?

Czy możemy nauczyć dziecko języka, którego sami nie znamy? Czy możemy nauczyć się tego jezyka „przy okazji”? Co możemy zrobić w domu, aby dziecko opanowało język z przyjemnością, bez wysiłku?

Czy wady wymowy mogą mieć wpływ na naukę języka? Co robić, by się nie pogłębiły? Czy wielojęzyczność może zaszkodzić wymowie w języku polskim?

28 maja, Nasz logopeda będzie dla Was. :-)

Na naszych najbliższych warsztach (o tym jak osiągnąć wielojęzyczność, jak dobrze motywować) będzie również logopeda, mgr Kamila-Kuros Kowalska. O jej profesjonaliźmie mogliście się przekonać podczas badań, które organizowaliśmy w ramach działanośći zespołu NNB (NNBproject.eu) Będzie okazja do zadania wszelkich pytań :-)

Będzie można również umówić się na bezpłatne badanie logopedyczne w ramach działaności zespołu NNB.

28 maja 2015: Strategie osiągania wielojęzyczności.

Na kolejnych warsztatach będziemy mówić o strategiach prowadzących do wielojęzyczności rozumianej jako porozumiewanie się w dwóch lub więcej językach. Skupimy się na strategiach stosowanych w rozwoju wielojęzyczności dziecięcej: OPOL, OPSL, mL@H, miejsca, czasu, oraz strategii mieszanej. Wszystkie strategie można stosować w Polsce w rodzinach Polaków. Na warsztatach powiemy i pokażemy jak wpłynąć na powodzenie wielojęzyczności.

28 maja, godz. 18:00 – 19:30, ul. Grota-Roweckiego 5, Sosnowiec (Budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego). Szczegóły w zakładce OFERTA:WARSZTATY.

 

Warsztaty poświęcone mówieniu do dzieci w języku obcym.

Wokół wychowywania dzieci w dwujęzyczności nienatywnej narosło wiele mitów. Oprócz ich obalania, na warsztatach pokażemy konkretne techniki, które na to pozwalają. 24 lutego skupimy się na tym: Jak wychować dwujęzyczne dziecko? Jak motywować je do podtrzymania dwujęzyczności, do używania języka obcego? Co robić gdy dziecko nie chce odpowiadać w języku drugim? Jak zachować się w okresie buntu nastolatka?Jak wygląda rozwój językowy dzieci dwujęzycznych? Jak postrzegają one to wychowanie po kilkudziesięciu latach? Czy wczesna dwujęzyczność może zaszkodzić? Czy są jakies wady dwujęzycznego wychowania dzieci? … listę pytań, ku naszej radości, zawsze chętnie uzupełniają uczestnicy warsztatów. :-)

Warsztaty NNB (dwujęzyczność nienatywna) już 24 lutego.

Po feriach, zapraszamy na nasze warsztaty poświęcone uczeniu dzieci języków obcych w domu. Dwujęzyczność nienatywna rozumiana jako mówienie do dziecka w języku obcym będzie głównym tematem spotkania. Pokażemy jak wesprzeć dwujęzyczność dzieci w monolingwalnym kraju, czego można oczekiwać od NNB, czego się spodziewać stosując tę metodę wychowania dwujęzycznego.

Mamy nadzieję, że odpowiemy na wszystkie Wasze  pytania.

Zapraszamy serdecznie. Szczegóły w zakładce „OFERTA:WARSZTATY”